Search
Close this search box.

A mund të flini me qerpik magnetik?

Nëse po pyesni nëse mund të flini apo jo me qerpikë magnetik, përgjigjja është po… dhe jo. E gjitha varet nga sa rehat jeni me ta. Disa njerëz zbulojnë se mund të “flenë mirë” me qerpikët e tyre, ndërsa të tjerë mendojnë se duhet t’i heqin para se të flenë.

Pra, nëse po mendoni të provoni qerpikët magnetikë, këtu janë disa gjëra që duhet të keni parasysh përpara se të bëni blerjen tuaj:

  • Madhësia e magneteve: Me teknologjinë më të re ka shumë përmirësime në lidhje me dizajnin e magneteve – nëse magnetët janë shumë të mëdhenj, ato mund të shkaktojnë parehati rreth zonës së syve tuaj. Magnetët me përmasa më të vogla ose të ashtuquajturat minimagnet do të ofrojnë një mbajtje më të butë në qerpikët tuaj pa sakrifikuar stilin ose funksionalitetin.
  • Lloji i eyeliner-it magnetik: Disa eyeliners magnetike përmbajnë kimikate që mund të irritojnë lëkurën tuaj ose të shkaktojnë një reaksion alergjik. Nëse keni lëkurë ose sy të ndjeshëm, sigurohuni që të zgjidhni një ngjitës hipoallergjik për qerpikët që përmban përbërës jo toksikë – Latex-free si lajneri magnetik i FLUTUR.

Shumë gra janë kurioze nëse mund të flenë apo jo me qerpikë magnetikë.

Bazuar në ekspertizën tonë, ne jemi këtu për t’ju thënë se qerpikët magnetikë janë me të vërtetë të sigurt për t’u veshur gjatë gjumit. Kjo është e drejtë, e keni dëgjuar: ju mund të flini plotësisht me qerpikët tuaj magnetikë! Formula jonë me cilësi të lartë siguron që shiritat tanë të qerpikëve të jenë mjaft të butë për përdorim të përditshëm dhe do të qëndrojnë në vend gjatë gjithë natës, kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për rrëmujën ngjitëse të ngjitësit ose rënien e vështirë të mëngjesit. Plus, thuaj lamtumirë ditëve të aplikimit të lodhshëm të qerpikëve dhe duke i kursyer mëngjeset tuaja të zëna për një shkëlqim pa zhurmë. Me qerpikët magnetikë të Flutur Cosmetics, bukuria sapo u bë më e lehtë!

Kujdesi për qerpikët tuaj është një pjesë thelbësore e sigurimit të bukurisë afatgjatë!

Me qerpikët magnetikë të Flutur Cosmetics, nuk keni pse të shqetësoheni nëse ato bien gjatë gjumit. Këtu janë disa këshilla për t’u siguruar që qerpikët tuaj të qëndrojnë të vendosur dhe të duken të bukur edhe kur ëndërroni: Para se të shkoni në shtrat, aplikoni ngjitësin për qerpikët dhe mbajeni qerpikët në vend për 10-20 sekonda, ndërsa shtypni butësisht qerpikët. Pasi t’i aplikoni, shtypni edhe një herë përpara se të bëni një sy gjumë dhe zgjohuni duke u ndjerë të mrekullueshëm me qerpikët tuaj voluminoz!

Me qerpikët magnetik të Flutur, ju mund të flini gjatë gjithë natës me qetësi duke e ditur se qerpikët tuaj do të qëndrojnë gjatë gjithë natës. Pra, lamtumirë lipakut të qerpikëve dhe përshëndetje ditëve pa kujdes, të bukura pa acarim të syve. Me këshilla të thjeshta dhe disa ndryshime të vogla në rutinën tuaj të qerpikëve, edhe ju mund të dremiteni paqësisht duke pasur një palë qerpikë për t’u patur zili. Mos u shqetësoni shumë se sa mirë qëndrojnë – FLUTUR Cosmetics ju garanton për këtë!! Tani dilni dhe shijoni ato netë të gjata e luksoze me besim.

more insights