Search
Close this search box.

Nga dita në natë: Ndryshoni pamjen tuaj me fije të qerpikëve DIY!

Pavarësisht nëse jeni adhuruese e grimit apo fillestar në bukuri, fuqia e qerpikëve për të transformuar pamjen tuaj është e pamohueshme. Fijet e qerpikëve DIY janë një mënyrë fantastike për të ngritur stilin tuaj të përditshëm në një ansambël mbrëmjesh magjepsëse pa një rregullim të plotë të grimit. Këtu është një udhëzues gjithëpërfshirës se si të kaloni pa mundim pamjen tuaj nga dita në natë duke përdorur qerpikët DIY.

Pse të zgjidhni grupe qerpikësh DIY?

Qerpikët DIY ofrojnë përzierjen perfekte të shkathtësisë dhe lehtësisë. Ndryshe nga qerpikët e plotë, qerpikët me fije mund të aplikohen në zonat e synuara për të përmirësuar qerpikët tuaj natyralë, duke ofruar një pamje të personalizuar që varion nga të zgjeruara delikate në dramatike të plotë. Ato janë gjithashtu më të lehta për t’u menaxhuar, duke i bërë ato ideale si për fillestarët ashtu edhe për profesionistët.

Udhëzues hap pas hapi për të kaluar pamjen tuaj

Eleganca e ditës: e thjeshtë dhe delikate

  • Përgatitni qerpikët tuaj natyralë: Filloni me qerpikë të pastër dhe të thatë. Sigurohuni që të mos ketë mbetje grimi ose vajrash të vjetër që mund të ndërhyjnë në aplikimin e Bond-it të qerpikëve.
  • Zgjidhni qerpikët me fije: Zgjidhni qerpikët me fije, me pamje natyrale për një përmirësim delikate. Zgjidhni gjatësi më të shkurtra që përzihen pa probleme me qerpikët tuaj natyralë. Seti ideal për këtë look nga FLUTUR është seti ‘Natural’.
  • Aplikoni Bond-in(ngjitesin): Duke përdorur një ngjitës cilësor për qerpikët, aplikoni një pikë të vogël në bazën e çdo grupi apo nën qerpikët tuaj natyral. Prisni disa sekonda që Bond-i të bëhet ngjitës për ngjitje më të mirë.
  • Vendosni fijet: Me një piskatore, vendosni butësisht disa fije nën qerpikët tuaj natyral. Përqendrohuni në qoshet e jashtme për një ngritje të butë dhe një pamje natyrale. Në mënyrë tipike, 3-4 fije për sy duhet të mjaftojnë për look gjatë ditës.

Tranzicioni në natë: E guximshme dhe magjepsëse

Rifresko qerpikët: Pas një dite përdorimi, qerpikët tuaj mund të kenë nevojë për një prekje të shpejtë. Hiqni butësisht çdo vaj ose grim të mbetur me një shtupë pambuku dhe pak ujë micellar, duke pasur kujdes që të mos prekni fijet e qerpikëve.

Shto më shumë volum: Për një pamje dramatike gjatë natës, do t’ju duhet më shumë volum dhe gjatësi. Zgjidhni fije qerpikësh më të gjatë dhe më të dendur. Seti ideal nga FLUTUR për volum është Empower Lash.

Aplikoni fije shtesë: Duke përdorur të njëjtin ngjitës(Bond-in), aplikoni më shumë fije duke u fokusuar në seksionet e mesme dhe të jashtme të vijës së qerpikëve tuaj. Shtresoni fijet për të krijuar volum dhe për të krijuar një pamje më të plotë. Për një efekt të mrekullueshëm, ju mund të dyfishoni fijet në qoshet e jashtme.

Siguroni vendosje të sigurt: Mos harroni të përdorni Seal në fijet e shtuara dhe mbajini për disa sekonda me piskatore për t’u siguruar që janë ngjitur mirë. Ky hap është vendimtar për jetëgjatësinë, veçanërisht nëse planifikoni të kërceni gjatë gjithë natës.

Këshilla për grupe perfekte të qerpikëve DIY

Praktikoni durimin: Aplikimi i fijeve të qerpikëve mund të jetë paksa i ndërlikuar në fillim. Merrni kohën tuaj dhe praktikoni vendosjen e tyre për t’u kënaqur me procesin.

Produkte cilësore: Investoni në qerpikë DIY dhe Bond (ngjitës) me cilësi të lartë. Ata jo vetëm që do të duken më mirë, por do të jenë edhe më të rehatshëm dhe më të qëndrueshëm. I gjeni tek FLUTUR Cosmetics si një set.

Personalizojeni pamjen tuaj: Mos ngurroni të eksperimentoni me fijet e qerpikëve deri sa i gjeni gjatësit për t’iu përshtatur më mirë formës së syve dhe pamjes që dëshironi. Përshtatja është çelësi për të arritur një pamje natyrale.

Konkluzioni

Kalimi i pamjes tuaj nga dita në natë me qerpikët DIY është një ndryshim i lojës. Kjo ju lejon të përmirësoni bukurinë tuaj natyrore me përpjekje minimale dhe ndikim maksimal. Me teknikat e duhura dhe pak praktikë, ju mund të zotëroni lehtësisht artin e aplikimit të fijeve të qerpikëve për të marrë pamjen tuaj nga eleganca delikate e ditës në shkëlqimin e guximshëm të natës. Pra, herën tjetër që po përgatiteni për një tranzicion nga dita në natë, qerpikët me fije DIY janë zgjedhja më e lehtë për këtë tranzicion. Setin përfekt me të gjitha elementet që ju duhen për aplikimin e tyre i gjeni tek FLUTUR. Lërini sytë tuaj të flasin!

more insights